дома / Спорт / 5 кошаркарски џинови кои забиваат без да се одразат (видео)
кошарка

5 кошаркарски џинови кои забиваат без да се одразат (видео)

Овие кошаркари се чудо на природата, а со нивната висина од над 2 метри и 25 сантиметри ја прават кошарката поатрактивна за гледање.

Погледнете ги овие 5 кошаркари кои забиваат без да се одразат макар и 1 сантиметар.

Бонус видео:

Може да ве интересира

Катар

Катар ја заврши изградбата на првиот стадион за Светското првенство 2022 (фото)

Пет години пред почетокот на натпреварувањето, во Катар е завршена  изградбата на првиот стадиот Калифа, …

Translate »
error: Content is protected !!