дома / Ida Blu

Ida Blu

Познати личности за кои се шпекулира дека се убиени од страна на масоните

илуминати

Илуминатите се тајно друштво за кое се зборува дека ги контролира сите светски настани. Илуминатите и членовите на  нивната организација се посебно влијателно во индустријата за забава. Витни Хјустон За смртта на светската дива многумина веднаш ги обвинија илуминатите. Многумина веруваат дека Витни била дел од илиуминатите кои и се …

повеќе... »

Катар ја заврши изградбата на првиот стадион за Светското првенство 2022 (фото)

Катар

Пет години пред почетокот на натпреварувањето, во Катар е завршена  изградбата на првиот стадиот Калифа, кој ќе биде климатизиран. Во реновирањето на стадионот вложени се 122 милиони долари, а температурата е 26 целзиусови степени. Познато е дека во Доха температурата некогаш достигнува до 50 степени, па оваа значајна промена, сигурно …

повеќе... »

ВМРО – ДПМНЕ по изборите го губи приматот најголема политичка партија во Собранието?!

собрание

Многумина сметаат дека се политички игри и шпекулации што ДУИ тропнала на врата на ВМРО – ДПМНЕ и дека побарала поддршка за виталните градови каде во втор круг ќе се бие битка за градоначалник што на албанците им е особено важно затоа што фигурата на градски татко им е суштинска. …

повеќе... »

Бајрами: Секоја изборна нерегуларност да се пријави на izbori@jorm.gov.mk

Џељаљ Бајрами

Привремената Комисија за следење на евентуални изборни нерегуларности на локалните избори 2017 година, што е формирана во рамките на Јавното обвинителство на Република Македонија, денеска одржа консултативна средба со граѓански организации. На средбата беа поканети претставници на граѓанските организации кои го следат изборниот процес. Целта на средбата беше тие директно …

повеќе... »

Еврокомесарот Хан ѝ испратил мини прашалник на Владата

Јоханес Хан

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан им испратил на сите влади од Западен Балкан, меѓу кои и на Македонија, мини прашалник на кој треба да одговорат пред да бидат напишани извештаите за прогрес на Европската комисија. Прашањата се однесуваат на напредокот на секое министерство поединечно од утврдената европска агенда, поради што …

повеќе... »

Аселборн даде поддршка на враќањето на Македонија на европскиот пат

Жан Аселборн

На покана од министерот за надворешни работи на  Македонија, Никола Димитров, во работна посета на  Македонија престојува министерот за надворешни работи на Големото војводство на Луксембург, Жан Аселборн. За време на разговорите меѓу министрите на двете земји беше истакнато заемното задоволство од континуираниот нагорен тренд во билатералните односи, а беа …

повеќе... »

Бесими: Изборниот процес се одвива во демократски дух

фатмир бесими

На десеттиот ден од кампањата за локални избори, процесот се одвива во демократски дух во согласност со духот за слободни и демократски избори, оцени денеска на прес-конференција шефот на централниот избворен штаб на ДУИ Фатмир Бесими. Најави дека во наредните 10 дена Демократската унија за интеграција започнува со нова изборна стратегија, …

повеќе... »

Министерство за култура: ВМРО-ДПМНЕ го блокира доделувањето на наградата „23 Октомври“

23 октомври

Министерството за култура денеска преку соопштение информира дека годинава нема да се додели Државната награда „23 Октомври“ со образложение дека поради блокадата на собраниската комисија за избори и именувања од страна на ВМРО-ДПМНЕ навреме не е избран Одборот за доделување на наградата. Од министерството информираат и дека поради тие причини …

повеќе... »

ЕК побара, а министерствата до 17 октомври треба да достават прашалник за сработеното

ек

Владата на вчерашната седница ги информирала сите министри дека на 28 септември е пристигнато писмо од Европската комисија во кое се бара секое министерство да направи мини прашалник за сработеното што треба да послужи за изготвувањето на најновиот извештја на ЕК за напредокот на земјава. -Министрите беа информирани дека е …

повеќе... »

Научник случајно признал дека постои „временска контрола“ која токму сега се случува над Америка (видео)

контрола

Во прилог емитуван на мејнстрим телевизијата CBS пред неколку години, физичарот dr. Michio Kaku случајни признал дека небото се прска со наночестички и „ласери“ за да се модифицира времето. Додека некои луѓе се запознаени со тајните на геоинженерингот и прскање на небото кои токму сега се случуваат, ретко тоа ќе …

повеќе... »

Последна објава на Боуви на интернетот: Google се илуминати

Боуви

Дејвид Боуви  беше редовен соработник на форумот на порталот  bowie.com, на неговата официјална интернет страна,  а неговата конечна порака, напишана неколку недели пред да почине содржела пророчко предупредување за иднината на човештвото во светот на информации под контрола на Google. Опишувајќи ја иднината на нашето општество, доколку биде контролирано од …

повеќе... »

Како пеперутка ефект ќе ја уништи Македонија

ида блу

Се до ден денес не убедуваат дека Македонија е лидер во реформите и нејзината стабилност и безбедност е витална за регионот на западниот Балкан. Имено, така ни порачуваа и поранешните и сегашните жители на нашата „Бела Куќа“ сместена толку блиску до Вардарот што само еден поглед може и можеше да …

повеќе... »

Србија тврди дека во и од Македонија шпионирале, македонската влада ги корегира дека УНЕСКО и Косово се во прашање

србија

Сосема е логично да оној кој ве обвинува прво го сослушате па излезете со изјава, аргументи или демант. Македонското министерство за надворешни работи а и македонската влада по повлекувањето и временото затворање на амбасадата на Република Србија во Република Македонија брзоплето излезе со изјави дека Србија вака реагира затоа што …

повеќе... »

Колку луѓе би загинале во нуклеарна војна? Ова е снимката поради која сите се плашат, дури и да ја погледнат!(видео)

нуклеарна војна

Во случај на Трета светска војна од нуклеарен напад за први три недели би загинале околу 500 милиони луѓе, пренесува Спутњик. Специјалистот за визуеализација на податоци Нил Халоран објави видео кое го направил, а на кое е проценет бројот на жртвите на нуклеарна војна. Графикон покажува годишна промена на популацијата …

повеќе... »

Поранешен член на Илуминатите:Подготвен сум да го споделам со светот тоа што го знам (видео)

илуминати

На Интернетот повторно се шири приказната на човекот кој навел дека бил член на тајното друштво на Илуминатите и на еден сајт напишал како се приклучил, кои се тајните на оваа мистериозна група и што се крие од очите на светот. Коментарите во врска со оваа приказна се најразлични, некои …

повеќе... »
Translate »
error: Content is protected !!