дома / Прес / Прес Русија

Прес Русија

Москва: Авион на НАТО следеше руски авиони

нато

Три руски воени авиони, два ловци МиГ-31 и еден Ан-26 беа следени од НАТО авион ловец Ф-18, додека летале над меѓународните територијални води над Балтичко Море, соопшти руското Министерство за одбрана. – Додека руските авиони летаа над неутрални територијални води над Балтичко Море, ловец на НАТО Ф-18 им се приближи …

повеќе... »
Translate »
error: Content is protected !!