дома / Прес / Прес МКД / Избегнувајте ноќни прошетки на Водно поради опасност од пожари
водно

Избегнувајте ноќни прошетки на Водно поради опасност од пожари

ЈП “Паркови и зеленило“ – Скопје апелира до граѓаните, поради високите температури што следат наредните денови и опасноста од евентуални пожари, да избегнуваат ноќна посета во парк – шумата “Водно“.

„Истовремено, замолуваме да се избегнува фрлање на отпушоци, правење скара на отворено и сите останати дејствија што се потенцијална можност за настанување пожари“, се вели во апелот.

Може да ве интересира

споменик

Заев: Ќосето прво ќе го тргнеме од пред судот каде што се дели правдата

Премиерот, Зоран Заев, најави дека првиот споменик од проектот „Скопје 2014“ кој ќе биде дислоциран …

Translate »
error: Content is protected !!