дома / Регион / Босна и Херцеговина / Измерени 50 степени во Мостар
мостар

Измерени 50 степени во Мостар

Жителите на Мостар вчера на своите балкони измериле 50 степени.

На социјалните мрежи се појавија повеќе фотографии од термометри со 50 степени околу 14 часот.

Авторите на овие фотографии тврдат дека термометрите се исправни и дека се во шок поради екстремно топлото време.

Но, Хидрометеоролошкиот завод тврди дека се работело за 38 степени.

Во Домот за јавно здравје во градот многу луѓе побарале лекарска помош поради топлото време.

Може да ве интересира

вакцини

Кандидатите за аџилак од Босна и Херцеговина останаа без потребните вакцини

Годинава од Босна и Херцеговина на аџилак во Мека и Медина ќе отпатуваат 1.800 верници. …

Translate »
error: Content is protected !!