дома / Избори / Локални / Коалицијата ВМРО за Македонија ќе учествува на локалните избори
Коалицијата ВМРО за Македонија

Коалицијата ВМРО за Македонија ќе учествува на локалните избори

Коалицијата ВМРО за Македонија донесе одлука да учествува на претстојните локални избори со свои кандидатски листи за советници и градоначалници во безмалку сите општини на ниво на Република Македонија, соопштија на денешната прес конференција.

„Воедно, меѓу останатите одлуки е и изборот на Републички Изборен Штаб кој што ќе го предводи генералниот секретар на ВМРО-Народна партија, господинот Љупчо Балкоски, а во кој состав влегуваат и коалиционите партнери од Обединети за Македонија и Достоинство.

Истотака коалицијата одлучи да биде отворена за разговори за можни коалицирања со останатите политички субјекти во Република Македонија“, соопштија од коалицијата ВМРО за Македонија.

Може да ве интересира

избори 2017

Што по изборите?

Премногу наивно дел од пониските ешалони и самопрогласени политички аналитичари прогнозираат дека СДСМ по огромната …

Translate »
error: Content is protected !!