дома / Избори / Локални / Потсетување: Мицкоски – По триумфот на локалните ќе бараме предвремени парламентарни избори
Христијан Мицкоски

Потсетување: Мицкоски – По триумфот на локалните ќе бараме предвремени парламентарни избори

Ни претстојат локалните избори и целокупната оваа активност која што ја нарековме работно лето чувствуваме, а тоа го потврдуваат и анкетите од терен дека локалните избори ќе бидат уште еден триумф за ВМРО-ДПМНЕ, изјави генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во Кичево.

-По изборите оваа есен ние ќе одиме чекор плус и ќе бараме предвремени парламентарни избори што ќе значи целосно делегитимирање на  оваа ненародна власт и повторно враќање на ВМРО-ДПМНЕ на чело на државата, вели Мицкоски.

Може да ве интересира

вмр - дпмне

ВМРО – ДПМНЕ сепак им даде легитимитет на изборите!?

Беше трагикомична изјавата на Никола Груевски во тотално исто сценарио и жаргон како Зоран Заев …

Translate »
error: Content is protected !!