дома / Мистерии / Познати личности за кои се шпекулира дека се убиени од страна на масоните
илуминати

Познати личности за кои се шпекулира дека се убиени од страна на масоните

Илуминатите се тајно друштво за кое се зборува дека ги контролира сите светски настани. Илуминатите и членовите на  нивната организација се посебно влијателно во индустријата за забава.

Витни Хјустон

За смртта на светската дива многумина веднаш ги обвинија илуминатите. Многумина веруваат дека Витни била дел од илиуминатите кои и се одговорни за нејзината светска слава. Според истражувачите, нејзиниот договор истекол и нејзините „шефови“ илуминати  ја исценирале нејзината смрт  која ја предизвикале алкохолот и кокаинот.

whitney-houston-jpg

Џон Ленон

Наводно, Џон Ленон станал премногу познат и популарен, а тие на врвот на организацијата на илуминатите не ја сакале неговата моќ. Кога почнал да зборува против злата на музичката индустрија тие ја нарачале неговата смрт. На убиецот на  Ленон наводно му бил  контролиран умот од страна  на Илуминатите за време на убиството.

profimedia-0043185619_1000x0

Џон Ф. Кенеди

Долго се зборуваше дека атентатот на Кенеди е дело на илуминатите. За  Кенеди заедно со поголем  број на претседателите кои влегле во овалната соба се смета дека била најмени од илуминатите. Наводно, Кенеди им се спротивставувал на наредбите на илуминатите  по што тие го убиле на 22 ноември 1963 година.

BIO_Bio-Shorts_JFK-Mini-Biography_0_181276_SF_HD_768x432-16x9

Мајкл Џексон

На работ на распродаден повратнички концерт, Мајкл Џексон е убиен и тоа со предизвикан срцев удар. Тој наводно бил лојален на илуминатите, но пред крајот на животот почнал да зборува против нив, како и на нивната желба за контрола. Поради нешто што кажал Џексон бил убиен.

spek-Majkl Dzekson

Мартин Лутер Кинг

Како и Џон Ленон, Мартин станал премногу популарен и неговата моќ ги исплашила илуминатите. Кога почнал да зборува колку  профитирале компаниите  од војната во Виетнам, илуминатите ја нарачале неговата смрт во април 1968 година.

o-MLK-PREACHING-facebook-600x350

Абрахам Линколн

Дури и во 1800 –тите години, големите бизниси  биле и големи проблеми. Кога  Линколн почнал да зборува за корпорациите кои профитирале од американската економија, илуминатите го убиле.

abraham-lincoln-facts-for-kids-5-dollar-bill

Џон Ф.Кенеди  Јуниор

Кога Џон Ф.Кенеди Јуниор беше убиен, многумина теоретичари на завера ги поврзаа илуминатите кои исто така наводно го убиле и неговиот татко, поранешен претседател. Јуниор наводно дошол до некои информации кои докажувале дека Џорџ Буш и илуминатите заедно го убиле неговиот татко. Меѓутоа пред да стигне оваа информација да ја сподели со светот, Кенеди Јуниор  загина под сомнителни околности во авионска несреќа во 1999 година.

dzon-f-kenedi-dzunior-1450290021-805687-520x351

Тупак Шакур

Како црнец од сиромашен крај, Тупак станал големо име во музичката индустрија, но наводно му ја продал душата на ѓаволот. Менувајќи го својот живот за слава тој стана премногу популарен до неговата 25 година. Поради неговите ставови и фактите дека тој и илуминатите никогаш не биле на иста страна тие  му го одземале животот.

2 Pac-1

Рајан Дан

Еден од оригиналните членови на емисијата „Џекес“, Рајан Дан загина во сообраќајна несреќа во 2011 година. Според теоретичарите, Дан умрел на лето, во вечерта кога илуминатите ја предаваат својата жртва. Умрел во 3 часот наутро што е наводно времето на ѓаволот.

rajan-dan-foto-profimedia-1450288456-805679-520x777

Може да ве интересира

Дали е здрав Али Ахмети? Дали неговиот потпис правно вреди 5 пари?

Дали е здрав Али Ахмети? Дали неговиот потпис правно вреди 5 пари? Претседателот на ДУИ …

Translate »
error: Content is protected !!