дома / аргива на тагови: локални

аргива на тагови: локални

Потсетување: Мицкоски – По триумфот на локалните ќе бараме предвремени парламентарни избори

Христијан Мицкоски

Ни претстојат локалните избори и целокупната оваа активност која што ја нарековме работно лето чувствуваме, а тоа го потврдуваат и анкетите од терен дека локалните избори ќе бидат уште еден триумф за ВМРО-ДПМНЕ, изјави генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во Кичево. -По изборите оваа есен ние ќе одиме …

повеќе... »

ВМРО – ДПМНЕ сепак им даде легитимитет на изборите!?

вмр - дпмне

Беше трагикомична изјавата на Никола Груевски во тотално исто сценарио и жаргон како Зоран Заев своевремено дадена два часа по затворањето на гласачките кутии дека ВМРО – ДПМНЕ не ги признава резултатите од локалните избори кои ги нарече “мафијашки”. И тоа не би било се, ако Груевски не поставеше и …

повеќе... »

По изборите некој некому полна каса некој огромен долг!

избори

Правило по менталитет на Балканот е да се критикува противникот, било тој да е во право или вие да сте грешни. Така поминаа и предизборните критикувања кој која општина т.е. единица на локалната самоуправа колку ја задолжил и како новите идни градоначачници ете стравуваат што ќе прават по победата со …

повеќе... »

Збогум Никола?!..Не така лесно, прво некој да ја плати сметката!

Никола Грувески

По основ на локалните избори 2017 година стојат 2 факти. ВМРО – ДПМНЕ никогаш не претрпела ваков пораз во 27 години постоење и раководството на ВМРО – ДПМНЕ никогаш во 27 години очајно не се обидело ваков скандал да го протурка под тепих. Зошто се изгуби и повеќе е анализирано …

повеќе... »

Во ВМРО – ДПМНЕ кадровниците работеа, ама по лански календар

вмро - дпмне

Изборите од 15-ти октомври и се поизвесниот резултат од вториот круг од 29-ти октомври каде ВМРО – ДПМНЕ ќе забележи убедлива победа во вкупно не повеќе од 4 до 5 општини и каде ќе има мнозинство во 3 општински совети не се резултат на т.н. казна од страна на членството …

повеќе... »

Зошто ВМРО – ДПМНЕ на локалните избори заврши со вакви резултати?

избори 2017

Прво резултатот на изборите беше помалку или повеќе очекуван. И за тоа има не многу но доволно анализи од стручни лица кои поминале малку повеќе од 12 години во светот на политиката. Некој од нив се професионалци во својата фела и ја “израснаа” државата па често знаат одлично да проценат …

повеќе... »

Коалицијата ВМРО за Македонија ќе учествува на локалните избори

Коалицијата ВМРО за Македонија

Коалицијата ВМРО за Македонија донесе одлука да учествува на претстојните локални избори со свои кандидатски листи за советници и градоначалници во безмалку сите општини на ниво на Република Македонија, соопштија на денешната прес конференција. „Воедно, меѓу останатите одлуки е и изборот на Републички Изборен Штаб кој што ќе го предводи …

повеќе... »
Translate »
error: Content is protected !!